Jdi na obsah Jdi na menu
 


Web "Spolužáci.cz" bude zrušen ???

15. 4. 2018

PROSTĚ S TÍM NEŠLO NIC DĚLAT - WEB "SPOLUŽÁCI" BYL VYMAZÁN K 1.9.2018 Z POVRCHU ZEMSKÉHO A HOTOTO !!!

 

Vážení respondenti našeho webového fóra:

 

Vůbec se nechceme chlubit cizím peřím a už vůbec ne jakousi nesmyslnou sebechválou. Byli jsme, jak už to tak vypadá, jako nejoblíbenější "třídní web" v ČR, požádáni tolika našimi čtenáři, zdali bychom nemohli nějak veřejně deklarovat nespokojenost s plánovaným zrušením stránek "Spolužáci.cz", že si nemůžeme odpustit jménem všech žáků, studentů i abiturientů zveřejnit toto nechvalné hodnocení a deklarovat, že jsme požádali Vaším i naším jménem o co možná nejkvalitnější pomoc a asistenci:

 

Jen z naší školy má být v nejbližší době zrušeno všech 357 tříd !!!

 

Pro informaci: Samotná naše třída tuto službu pro vlastní potřeby, narozdíl od jiných, vlastně dnes už ani nepotřebuje, neboť máme vlastní třídní stránky, ale ta neomalenost vůči všem doposud zaregistrovaným třídám v celé republice, kterých jsou v současné době před zrušením (včetně 23 tříd českých studentů v zahraničí), tisíce, to je o něčem úplně jiném. Včetně možnosti komunikace mezi jednotlivými žáky a třídami napříč celou republikou. 

 

Tohle je oficiálně zveřejněné odůvodnění SEZNAMU.CZ:

 

Službu Spolužáci.cz používalo na začátku roku 2018 přes 20 000 lidí denně (1. poznámka webmastera:"A to Vám připadá málo ???"), přičemž počet nových uživatelů se rok od roku snižoval. „Pokles nových uživatelů jsme na Spolužácích začali pociťovat v roce 2015. Ačkoli měla služba původně sloužit zejména pro žáky a studenty, používali ji spíše absolventi, kteří skrze ni udržovali vzájemné kontakty  (2. poznámka webmastera: "A to je snad něco špatného ???") ,“ vysvětluje Veronika Prokopová, produktová manažerka služby Spolužáci.cz, a upřesňuje důvody uzavření služby: „Od 25. května začne platit Obecné nařízení o ochraně osobních údajů. Abychom mohli změny, které z něj vyplývají, implementovat na Spolužácích, museli bychom službu od základů přepsat. Toto řešení se ukázalo jako neefektivní a finančně příliš náročné, proto jsme dospěli k rozhodnutí službu ukončit a úsilí i peníze věnovat do rozvoje jiných služeb.“

 

3. poznámka webmastera - Komentář: "Prostě si z celé republiky a studentů, ať již současných či jakkoli starších absolventů dělají snad prdel - to se jiným slovem nedá ani snad vyjádřit !!!"_Minimálně celý milión žáků a studentů nesmyslným a zcela amatérským způsobem bude připraven o možnost vzájemné komunikace a podílení se (bez přehánění) na dalším perspektivnějším vývoji naší milované vlasti. Nebo snad to za ty vzdělanější zase budou budovat bolševici a dělnická třída ??? Přitom se veškeré odůvodnění schovává za inovaci zákona o ochraně osobních údajů, přičemž to absolutně není skutečným důvodem. To se dalo proboha ošetřit zcela jednoduše relativně levnou softwarovou cestou. Nebyla ani vyloučena možnost ekonomickou podstatu celého problému vyřešit finančním příspěvkem jednotlivých škol, tříd i žáků. A Google opět v celém konkurenčním tržním prostředí vyhrál. Tentokrát ovšem jen díky neschopnosti organizace největšího jeho českého a oblíbeného konkurenta - Ano: Jde to vše "do prdele". A tak, jak již to většina vždělaných lidí nazývá: ZAČÍNÁ TŘETÍ REPUBLIKA !!!

 

Zde je alespoň současná podoba naší účasti na "Spolužáci.cz":

 

Nástěnka třídy - 4.A - Zahraniční obchod, rok ukončení 1977, Českoslovanská akademie obchodní Dr. Edvarda Beneše, Resslova 8 - denní, večerní a dálkové studium (dříve SEŠ), Praha 2 - Spolužáci.cz

 

Spolužáci.cz končí

Mrzí nás to, ale služba Spolužáci.cz končí. Tak jak jste zvyklí, ji můžete využívat až do 24. 5. 2018. Všechny fotografie a dokumenty ze své třídy si však můžete stáhnout až do 31. 8. 2018, kdy Spolužáci poběží v omezeném provozu. Zjistit více

 

 

ZPRÁVA PRO VŠECHY ČESKÉ ŽÁKY, STUDENTY I ABSOLVENTY:  Každý, kdo máte zájem o uchování webu "Spolužáci.cz", pište od nynějška přímo na specializovaný mail v této záležitosti celostátního "protestu":

 

 
 
Už jen třeba na památku právě zesnulého Miloše Formana, neboť "Hoří, má panenko ..."
 
 
Za všechny z těch, kteří nejsou souhlasného názoru s postupem uvedeným výše ze strany provozovatelů tohoto portálu, se přihlašujeme svým výrazným protestem, i my:
 
 

 

Internetová adresa naší třídy na Spolužácích:

www.spoluzaci.cz/868503

 

Pošlete vše, co máte na srdci, klidně přímo na adresu webmastera našich stránek, nebo ještě lépe přímo na výše uvedenou speciálně zřízenou adresu "Just ToBe". A povězte všem Vašim spolužákům, ať se také "přihlásí" k tomuto protestu, Uděláme maximum pro všechny, pokud to jen trochu půjde ....

 

 
Začalo to vše přes zákaznickou linku a pokračuje jednáním se samotnými vrchnostmi - jen si chronologicky počtěte, "jak si tu vlastně my, bývalý i současný vzdělanostní základ celé té naší slavné Res-Publiky" žijeme řízeni těmi mocnějšími ... (Červeně jsou zvýrazněny záznamy zástupců SEZNAMU, modře pak RESSLOVKY:
 
Korespondence je sestupně řazena chronologicky, tudíž odspoda počínaje chatem se zákaznickou linkou "Spolužáků":
 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KONVERZACE SE SAMOTNÝM VEDENÍM "SEZNAMU.CZ":

RE: K uzavření Spolužáků

 

Po poslední odpovědi pana ředitele rozvoje podnikání frimy "Seznam.cz" není již v podstatě co komentovat, neboť každý vzdělaný člověk si utvoří svůj názor sám. Tím spíše, že nepochopení rozdílů pojmů "soukromý", "skupinový" či dokonce "veřejný" je až zarážející. Abychom mohli být nápomocni skupině lidí, kteří jsou či byli žáky a studenty v naší republice, na to proboha není třeba být zástupcem např. občanského sdružení (bohužel ani terminologie není dle současné legislativy platná, takže pan ředitel možná ani neví, že správným názvem je "Spolek"), ani jakékoli politické strany či hnutí. K tomu vskutku stačí na základě souhlasné komunikace se shodnou společenskou vrstvou a jejich přání o pomoc to, o co jsme se pokusili. Není třeba samozřejmě dokonce ani sepsání jakési petice, vyhlášení veřejného hlasování či dokonce jakékoli "potřeby" zákonem schváleného oficiálního referenda. Jsme normální lidé a také se lidsky snažíme chovat, přičemž ani náznakově nejde o projev pokusu o obchodní jednání !!!

 

Alespoň k něčemu ale Vám všem, kolegové z celé ČR včetně těch žijících v zahraničí, poslední informace pana "Ředitele rozvoje podnikání" Seznamu.cz  možná bude. Naše poslední informace v této záležitosti je následujcí - věřme, že je to reálná možnost ... :

 

Pokud byste chtěli mít obsah webu "Spolužáci.cz" zafixovaný k určitému datu, můžete si uložit lokálně ty stránky, které vyberete, jsou pro to i automatizovaná řešení, například aplikace Teleport Pro a podobné, která umí stahovat celé weby.

 

TAK SI TEDY NAVZÁJEM DRŽME PALCE, AŤ NÁM ALESPOŇ TAKOVÝ SUVENÝR ZBYDE NEJENOM V PAMĚTI, ALE I V ELEKTRONICKÉ ĆI VYTIŠŤENÉ PODOBĚ !!!

(Na poslední níže uvedenou reakci oficiálního zástupce Seznamu.cz, jak sami čtete, není snad ani důstojné reagovat .... Zřemě dle první své v poslední reakci napsané větě, pan ředitel naopak vůbec nevnímá samotnou podstatu věci. A vyjádření, že celou záležitost vnímá pouze jako soukromý názor, který je mu prezentován ve skutečnosti jménem statisíce Čechů, to musí být směšné s prominutím i žákovi základní školy, který se právě naučit číst.)

Všechny aktivní a zúčastněné zdraví WEBMASTER a jménem celé inteligentnější části české populace děkuje především za nebojácnost a upřímnost, která je i mně vlastní, pročež tuto práci také bez jakékoli kompenzace vykonávám. Asi trochu "pomáhám a chráním" ... laughlaughlaugh

__________________________________________________________________________

 

Dobrý den.,

Vnímám to tak, že vyjadřujete svůj soukromý názor a žádné skupiny lidí nezastupujete, alespoň jste se neprezentoval jako zástupce občanského sdružení či politické strany. Já ze své strany vyjadřuji postoj společnosti Seznam.cz, za žádné jiné společnosti či skupiny lidí v tomto případě nejednám, protože nemám k tomu od nikoho svolení. Věřím, že oba jednáme s uvědoměním toho, že to, co činíme, může mít společenský dopad, to je ale všechno.

 

Varianta, kterou zmiňujete, by se fakticky nijak nelišila od varianty provozovat projekt i nadále, což bohužel není možné. Pokud byste chtěl mít obsah tohoto webu zafixovaný k určitému datu, můžete si uložit lokálně ty stránky, které vyberete, jsou pro to i automatizovaná řešení, například aplikace Teleport Pro a podobné, která umí stahovat celé weby.

Ředitel rozvoje podnikání

__________________________________________________________________________

 

Vážený pane řediteli,

Děkujeme za Vaši poslední reakci a s přesvědčením, že hovoříme za statisíce bývalých či současných českých i zahraničních studentů v ČR, kteří se zároveň i sami spolupodíleli na téměř dvacetiletém vývoji, rozvoji a úspěchu těchto stránek, které SEZNAM „převzal“ cca po pěti letech od původního vzniku od originálního autora a přetvořil ho na současnou verzi.

Je třeba si vážit jak práce vývojářů, tak i nemalých nákladů, které jistě bylo nutné investovat v průběhu celé historie této komunitní služby. Je ovšem také nutné, a doufejme bez jakýchkoli námitek z Vaší strany, vážit si i všech uživatelů, kteří Vaší firmě svojí aktivní účastí na tomto projektu v podstatě pomáhali. A právě proto se cítí (již v naší předchozí korespondenci zmíněná a diskutovaná) naše „sociální entita“ ukřivděna.

Nestálo by tedy všem těm výše zmíněným příznivcům a letitým uživatelům při finálním uzavření „Spolužáků“ umožnit alespoň jako památku, či chcete-li, životní suvenýr, zanechat kdekoli a na jakékoli adrese poslední verzi těchto celorepublikových stránek, tj. bez možnosti jakékoli interakce, alespoň tak, jak v tomto odstavci stručně popsáno. Možná by si to zasloužili nejenom zmíněné statisíce uživatelů, ale i Vámi zmíněná popularita SEZNAMU jako takového …, byť i Zpravodajství a TV jsou rovněž kladně kvitovány jako nově fungující služby.

Děkuji za všechny zmíněné za pochopení a prostě se uvidí, co bude následovat. Každopádně děkujeme předem ještě za odezvu alespoň na tento mail.

___________________________________________________________________________

 

Dobrý den.

samozřejmě bychom rádi udrželi projekt naživu, nicméně již s několika různými potenciálními partnery jsme si potvrdili, že taková akce by byla nesmírně komplikována (byť se to na první pohled možná nezdá), a to v různých aspektech, nejen technologickém, což znamená, že její realizace by se nevyplatila ani nám, společnosti Seznam.cz, ani partnerovi.

Na druhou stranu vytváříme jiné,  dle našeho přesvědčení silné a užitečné věci, které mimo jiné mají i celospolečenský význam, například naše zpravodajství a televize. Neumím to přesně změřit, ale chce mi věřit, že se takto celkový pozitivní dopad fungování firmy Seznam.cz na českou společnost zvětšuje.

S pozdravem

Ředitel rozvoje podnikání

__________________________________________________________________________

 

Vážený pane řediteli rozvoje podnikání firmy SEZNAM.CZ, a.s.,


Předem děkuji, mohu-li to tak říci s nadsázkou, za 1/3 našich spoluobčanů s dokončeným alespoň středním vzděláním, což přestavuje přibližně 3 milióny osob dle oficiálních statistik ČSÚ po posledním provedeném sčítání.lidu v ČR (nepočítaje v to tedy další statisíce lidí, kteří žijí v zahraničí, ale jsou alespoň trochu hrdi na svou vlast) za Vaši briskní odpověď.

Pokud, jak uvádíte ve své reakci, považujete entitu jako takovou pouze ve smyslu oboru informatiky (pokud to dobře chápeme, navíc s tím, že pro vývojáře dnešních webů by dle Vašeho názoru nebylo lukrativní převést některé Vámi používané HTML znaky do modernější podoby), pak se rozhodně mýlíte. Stále jsou mezi námi všemi i ti, kteří si nechtějí za každou cenu jen vydělat, ale je i nespočet těch, kteří chtějí zcela bez vlastního výdělku prostě pomoc sociální entitě.. V uvedeném případě Vašeho vysvětlení bychom měli asi lépe používat slova "atribut" než "entita".

Dovolím si totiž zmínit to, že i celá naše společnost je tzv. sociální entitou, žijícím a funkčním organismem. V tomto konkrétním případě jde o její část - prostě žáky, studenty, absolventy, abiturienty atd., kteří byli a jsou vděčni za možnosti, které jim web "Spolužáci.cz" celá léta nabízel, aniž by museli či vůbec chtěli brouzdat po sociálních sítích, které konec konců jsou v dnešní době, ač možná čím dál, tím více oblíbenější, ale tím zároveň "nebezpečnější", přičemž si to v aktuální době lidé začínají velmi zřetelně uvědomovat.

Tolik jako reakce na Vaši předchozí odpověď, tedy vlastně jen s malou poznámkou: "KOMU BY SE TO NEVYPLATILO ???"

___________________________________________________________________________

 

Dobrý den,

uvažovali jsme o tom, ale vyčlenění projektu do samostatné entity by bylo natolik problematické, a to z více pohledů, že by se to nevyplatilo.

S pozdravem,

Ředitel rozvoje podnikání

__________________________________________________________________________

 

Záznam chatu:

 

13:30 : Dobrý den, jak Vám mohu pomoci?

13:37  Dobrý den. Nejde mi ani o technicko-administrativní pomoc, ale o případné předání dotazu, který se týká rušení "Spolužáků". Mluvili jsme poslední dobou s mnoha lidmi nejen z naší školy, která má na těchto stránkách založeny třídní stránky (celkem je zde více než 300 tříd) a věřte, že nikdo není tímto rozhodnutím nadšen - někdo nesnáší sociální sítě, atd. - důvody jsou vskutku různé. Jde nám o jeden dotaz, a to v tom smyslu, zdali, když tento web postupně chcete bez náhrady zrušit, nemohli byste uvažovat o poskytnutí či převod práva provozovat strukturu celých stránek i nadále ??? Myslím, že nejenom původem z naší školy je tolik specialistů na SW, IT atd., že by to neměl být problém po nabytí platnosti nového zákona, o kterém ve svých odůvodněních kromě jiného také mluvíte.

13:39 Z naší pozice Vám nemohu poskytnout konkrétní kontakt, mohu ale Váš dotaz předat dále. Nedokáži ale zaručit, že následně obdržíte reakci.

13:45 O předání tohoto požadavku právě jde - to jest těm, kteří se nad tím mohou prozatím teoreticky a posléze i prakticky zamyslet. Nadšenci našeho typu a v našem věku by se další práce rádi ujali a vězte, že odbornou podporu máme velikou. Vše by samozřejmě pro celou databázi pokračovalo bezúplatně. Byla by to po tolika letech opravdu škoda všechno zrušit a prostě "vyhodit z okna". Myslím si zároveň, že jakákoli reakce ze strany těch odpovědných, kterým tento náš požadavek prosím předejte, je snad mezi slušnými a inteligentními lidi celkem samozřejmostí. Ať je taková reakce jakákoli, pozitivní, negativní, neutrální apod.

13:47 Dotaz tedy po ukončení chatu přepošlu. Mohu pro Vás udělat ještě něco jiného?

13:48 Zatím tedy děkuji, je to vše a doufám nashledanou, či naslyšenou s někým s Vašim odpovědným.

13:50 Rádo se stalo. Přeji Vám hezký zbytek dne. Nashledanou.