Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace o nejbližších akcích

 

 

Kdy oslavíme 45. výročí od naší maturity (1977), které bychom mohli pracovně nazvat asi jako

poslední album těchto našich kámošů?

(o detailech budeme samozřejmě informovat)

 

vzpoura-kancu.jpg

 

Přípravný výbor už 2.12.2022 pracoval na stanovení přesného data na jaře 2023:

 

pripravny-vyvoj-resslovka-2.12.2022.jpg

 

MOC SE TĚŠÍME NA SRAZ VŠECH "PŘEŽIVŠÍCH"

ooooooooooooooooooooo

 

... no a takhle jsme se těšili koncem r. 2021:

 

 

u-jardy.png

 

... Nic velkého. Zatím jen řádná dlouhodobá anti-covidová příprava:

 

rumove-vanoce.jpg

 

Poslední sraz se konal v restauraci "U možných" v pátek 15.11.2019 od 17:00 hodin, dorazili dokonce i někteří, co se neobtěžovali se Srazovníkem, ale zato rovnou dorazili, no a zatím to vypadá, že napřesrok okolo Mikuláše s fixním datem, které budou znát všichni několik měsíců předem, se bude konat další. Ilustrační foto z posledního srazu je níže a detaily najdete jako vždy jak v samostatné rubrice v levém menu webu, tak ve Fotoalbu.

 

u-moznych.jpg

 

_____________________________________________________________________________________

 

Poznámka: Jak se konečně dalo očekávat, zákulisní debaty patří na úplně jiná místa kdesi možná v poli-výšinách, takže od srazu 2.2.2018 dlouho "nic kloudného nevzniklo". Naskytla se příležitost srazu v listopadu 2019, případně i začátkem prosince, a proběhla vzájemná inter-třídní komunikace. Navíc jsme k tomu použili trochu nové internetové technologie, kde na níže uvedené adrese lze vysledovat demokratické hlasování o nejvhodnějším termínu (stačí na odkaz samozřejmě jen kliknout pro přehled zájmu a možností všech spolužáků, i když někteří bohužel mají ve vybranném termínu jiné "záležitosti" a mnozí se ani neozvali):

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Vraťme se ale o fous zpátky:

 

NIC KONKRÉTNÍHO, ALE V ZÁKULISÍ SE PRÝ DOMLOUVALI TI, CO NEBYLI NA SRAZU V ÚNORU 2018, NA NĚČEM ZAJÍMAVÉM UŽ NA KVĚTEN 2018. B.I.S.

 

A kdyby bylo i toho jarního a letního slunce v našich duších dost pro všechny i letos, asi bychom se nikdo nezlobili. A naší reslováckou hymnu - "Standu Nosku" bychom si konečně zazpívali "po svém" a u svých kytar a jiných nástrojů i bez Terryho ... Kdo ze čtenářů našich stránek ví, že hudebním základem této "hymny" je právě tento hit? A přitom možná navíc málokdo jen tuší, že jejím autorem s původním názvem "Le Moribond" je daleko slavnější osoba - Jacques Brel, belgický písničkář, básník, herec i režisér a původní jazyková i hudební verze je ta jeho - francouzská - už z roku 1961, kdy jsme ani nevěděli, že potkáme v životě jakéhosi Standu N. Proto jsou také obě verze na našem webu hned za sebou:

 

 

Bohužel Brelův text je strašně smutný, když se (bohudík jen v textu své básně) loučí před svojí smrtí s vlastní milovanou ženou ... Baron von Dra slibuje, že se pokusí i tento smutný příběh přebásnit časem do češtiny; snad i vzhledem k tomu, že úryvek z Brelovy "La chanson des vieux amants" se už objevil mj. i v přivítacím videu našeho slavného třídního srazu v roce 2012 (celý videozáznam - viz rubrika "Neuvětelný sraz po 35 letech").