Jdi na obsah Jdi na menu
 


Informace o nejbližších akcích

 

 

MOC SE TĚŠÍME NA DALŠÍ SRAZ VŠECH "PŘEŽIVŠÍCH"

ooooooooooooooooooooo

 

 

Kdy jsme oslavili 45. výročí od naší maturity (1977), které jsme pracovně nazvali jako

poslední album těchto našich kámošů?

STALO SE TAK U PŘÍLEŽITOSTI 50. VÝROČÍ

NAŠICH PŘIJÍMAČEK NA NAŠI SLAVNOU RESSLOVKU.

(viz FOTOALBUM - Restaurace U Parašutistů, alias "U Jardy" - 14.4.2023)

 

vzpoura-kancu.jpg

 

Přípravný výbor už 2.12.2022 pracoval na stanovení přesného data na jaře 2023:

(ostatní momentky - viz FOTOALBUM z tohoto srazu)

 

pripravny-vyvoj-resslovka-2.12.2022.jpg

 

 

... takhle jsme se těšili koncem r. 2021:

 

 

u-jardy.png

 

... Nic velkého. Zatím jen řádná dlouhodobá anti-covidová příprava:

 

rumove-vanoce.jpg

 

Poslední sraz se konal v restauraci "U možných" v pátek 15.11.2019 od 17:00 hodin, dorazili dokonce i někteří, co se neobtěžovali se Srazovníkem, ale zato rovnou dorazili, no a zatím to vypadá, že napřesrok okolo Mikuláše s fixním datem, které budou znát všichni několik měsíců předem, se bude konat další. Ilustrační foto z posledního srazu je níže a detaily najdete jako vždy jak v samostatné rubrice v levém menu webu, tak ve Fotoalbu.

 

u-moznych.jpg

 

_____________________________________________________________________________________

 

Poznámka: Jak se konečně dalo očekávat, zákulisní debaty patří na úplně jiná místa kdesi možná v poli-výšinách, takže od srazu 2.2.2018 dlouho "nic kloudného nevzniklo". Naskytla se příležitost srazu v listopadu 2019, případně i začátkem prosince, a proběhla vzájemná inter-třídní komunikace. Navíc jsme k tomu použili trochu nové internetové technologie, kde na níže uvedené adrese lze vysledovat demokratické hlasování o nejvhodnějším termínu (stačí na odkaz samozřejmě jen kliknout pro přehled zájmu a možností všech spolužáků, i když někteří bohužel mají ve vybranném termínu jiné "záležitosti" a mnozí se ani neozvali):

 

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Vraťme se ale o fous zpátky:

 

NIC KONKRÉTNÍHO, ALE V ZÁKULISÍ SE PRÝ DOMLOUVALI TI, CO NEBYLI NA SRAZU V ÚNORU 2018, NA NĚČEM ZAJÍMAVÉM UŽ NA KVĚTEN 2018. B.I.S.

 

A kdyby bylo i toho jarního a letního slunce v našich duších dost pro všechny i letos, asi bychom se nikdo nezlobili. A naší reslováckou hymnu - "Standu Nosku" bychom si konečně zazpívali "po svém" a u svých kytar a jiných nástrojů i bez Terryho ... Kdo ze čtenářů našich stránek ví, že hudebním základem této "hymny" je právě tento hit? A přitom možná navíc málokdo jen tuší, že jejím autorem s původním názvem "Le Moribond" je daleko slavnější osoba - Jacques Brel, belgický písničkář, básník, herec i režisér a původní jazyková i hudební verze je ta jeho - francouzská - už z roku 1961, kdy jsme ani nevěděli, že potkáme v životě jakéhosi Standu N. Proto jsou také obě verze na našem webu hned za sebou:

 

 

Bohužel Brelův text je strašně smutný, když se (bohudík jen v textu své básně) loučí před svojí smrtí s vlastní milovanou ženou ... Baron von Dra slibuje, že se pokusí i tento smutný příběh přebásnit časem do češtiny; snad i vzhledem k tomu, že úryvek z Brelovy "La chanson des vieux amants" se už objevil mj. i v přivítacím videu našeho slavného třídního srazu v roce 2012 (celý videozáznam - viz rubrika "Neuvětelný sraz po 35 letech").