Jdi na obsah Jdi na menu
 


UPOUTÁVKY DO BUDOUCNA

 

vitejte.jpg

 

 

 

Jistě jste se těšili na splnění našeho slibu o naplnění všech 7-mi našich populárních rubrik se "skalními suvenýry našich rockových pamětí", které hodnotí vývoj bigbítu na celém světě až do dnešních dnů. Píše se rok 2021 a naše úsilí bylo skutečně završeno dokončením celé knihovny 725 TRACKS, jak jsme již téměř před celým desetiletím dopředu náš záměr pojmenovali a zároveň vysvětlili i celou stěžejní myšlenku tohoto počinu, stejně tak jako chceme splnit další cíl, kdy musíme letos už navždy zúčtovat s pandemií jako takovou i strůjcem celonárodní českomoravské tragédie, tedy Babišovou vládou jedné strany !!!

!!! VIVE LA LIBERTÉ !!!

 

... a už teď se můžete těšit na naši další (již "důchodovou") hudební rubriku.

 

Asi nemusíme dvakrát nikomu zdůrazňovat, že rok 2020 byl asi tím nejdivnějším, snad i nejsmutnějším a pro mnohé jistě zcela stresujícím létem našeho života. Chceme se s postupným návratem "do normálu" věnovat alespoň tomu málu, co se dalo stihnout i na bígbítové scéně. A náladu Vám všem snad v cestě a snaze za obnovou čerstvé mysli a krve trochu zvedne po loňské upoutávce na Trávu - rockové pecky roku od pražsko-mostecké kapely HARLEJ i ta na rok 2021:

 

Jde tentokrát o vynikající klip brněnské stálice naší scény jménem PROGRES 2 s vesmírným námětem, i když v podstatě také o "malinko" větší tvrďárně nejenom z hlediska hudebního ...

 

 

 

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

 

Výraznou novinkou na našem webu se stal odkaz na "básnickou sbírku" Andreje Babiše.

Najdete ji po kliknutí do následujícího obrázku ...

 

i-tvuj-web.jpg

 

Nově můžete na našem webu nacházet také následující logo, které pouhým klikem spouští v novém okně aktuální

DOKUMENTÁRNÍ SNÍMEK VE 4K ROZLIŠENÍ Z NAŠÍ NEKONEČNÉ NABÍDKY:

(klidně si to zkuste)

video.jpg

 

Rozhodli jsme se také vytvořit na základě Vašich námětů další rubriku výběrem ze zajímavostí z naší historie i současnosti domácího i světového dění, především pak věcí neobvyklých, rekordních a kuriozních.

DO RUBRIKY "RESSL KURIOZITY" PŘEJDETE PŘÍMO KLIKEM NA TENTO ŘÁDEK.

 

°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°°

 

Určitě je třeba ale vzpomínkově zdůraznit, že předchozí rok 2019 byl pro všechny milovníky rockové hudby naopak velmi plodný z hlediska tvorby jak nově vznikajících hvězdiček, tak i zatím přeživších veteránů z našeho hudebního a fyzického mládí. Určitě připravíme v určených rubrikách zhodnocení celého roku, jehož závěr trochu s "nostalgií sobě vlastní" nám skvělým klipem zpestřil i legendární OZZY OSBOURNE:

 

 

Jsme přesvědčeni, že zaujme i další díl rubriky "RESSL JOKER", kde se objeví další dvacetidílný komplet nejlepších vtípků na rok 2020, zveřejníme nové náměty pro šikulky a šikuláky v rubrice "RESSL KUTIL", nebo kromě jiného samozřejmě i další exkluzívní recepty v sérii "MENU RESSL" s oblíbenými obrazovými návody zvanými "Jak na ...".

 

 

 

2019: Druhá inovace Upoutávek do budoucna:

 

Koncepčně bude upravena "dovolenková rubrika" s ukázkami a popisem zajímavých míst na celém světě nově s názvem "RESSL CESTOVATEL", všem čtenářům umožníme jednoduché hodnocení celého webu i komentářů v jednotlivých rubrikách a přidáme menší nové vychytávky, jako třebas hodiny, možnost vyhledávání v mapách, budeme nadále sledovat a popisovat aktuální vývoj na politické scéně atd.

 

2019: První inovace Upoutávek do budoucna:

 

TROCHU SE NÁM NA PŘELOMU ROKU 2018/19 ROZLEŽEL V HLAVÁCH NÁŠ PŮVODNÍ PLÁN PŘIDÁVÁNÍ PO JEDNOM JEDINÉM HITU DO KAŽDÉ ZE SEDMI SÉRIÍ "Skalních suvenýrů ..."

 

Ono totiž takových 15 let pro naplnění kýžených 525 tracků ..., to by také mohla být jen vize. No možná by to někdo z nás ještě dotáhl odněkud z LDN, ale pro jistotu jsme se rozhodli přidávat každoročně aspoň po dvou či třech analýzách/vnořených odkazech, možná někdy i vyhodnocení čtyřech či pěti nových "hudebních pecek" do každé série, abychom tak snad mohli věrohodněji splnit níže slíbené tj. již během 5 až 6 let.  Tak si to užívejte a v dalším si průběžně sledujte a studujte rubriku "ZPRÁVY A NOVINKY".

 

Ukázka nové epické metalové líhně z Itálie (CREMISI) - navíc z města historie ...

 

1)

Po přidání po jednom hodnoceném odkazu do každé ze sedmi sérií "Skalní suvenýry, Resslovka & Rockové paměti" počátkem roku 2019, kdy se nám rozšíří celková suma na 427 a stoupne počet hlavních interpretů již téměř na 500, bude vyhlášeno dlouhodobé hlasování o nejoblíbenějším videu i interpretovi.

 

Kdo si chce trochu započítat, tak po 15 letech přidávání po jednom odkazu do každé ze 7-mi sérií by dosáhl celkový počet celkem 525 skladeb/tracků. To je takové magické číslo, které se již zčásti objevilo nejenom v našem uvítacím videu na třídním sraze ke 35. výročí od maturity jako "525 tracks", jde ovšem i o název slavné americké rozhlasové rockové stanice a je rovněž magickým andělským číslem, které má znázorňovat víru v to, že vaše úmysly jsou jasné, silné a bezvýhradné. K dalším 15 letům ve zdraví nám ovšem musí dopřát i příroda, medicína i sám "nejvyšší", abychom tento vytčený cíl naplnili. Tak nám držte palce ...

 

Záznam všech 525 skladeb připravených a přehraných na našem výše citovaném srazu v roce 2012 je na unikátním hudebním DVD k dispozici spolužákům a přátelům v "mp3 formátu" jako suvenýr na tento památný den. Seznam skladeb najdete v abecedním pořadí kliknutím na obrázek:

 

2)

Snažili jsme se připravit první pasáže nových neveřejných rubrik a navíc jsme oproti původnímu plánu přidali na náměty našich čtenářů i další rubriky, např.: "RESSL KUTIL", "RESSL TELEVIZOR" "ON-LINE POSLECH ROZHLASOVÝCH STANIC" a "ON-LINE VIDEO VYSÍLÁNÍ PŘES YOUTUBE".

 

Věříme, že i dalších nápadů na zpestření tohoto webu budeme mít v plném zdraví ještě natolik, aby zaujala ještě více čtenářů a fandů z celého světa, které už teď máme. Video-upoutávka na seriál o Krtečkovi není zrovna určena těm nejmenším, ale alespoň tedy ostatním spolužákům (rodičům a prarodičům) lze naznačit, co se tak může brzy objevit v neveřejné dětské rubrice ...

 

 

Děkujeme všem za přízeň a další "externí" nápady.

 

3)

Rozhodně neopomeneme komentovat ani vývoj na české i mezinárodní politické scéně, přidávat co nejvíce legrace (v rámci určitých hranic, jak jen to půjde), spustili jsme již i dlouho slibovanou rubriku "ANKETA PRO ŽENY" atd. A připomínáme, že stále probíhají dvě soutěže na našem webu !!!

 

4)

Pro letní grilovací sezónu 2019 bychom chtěli doplnit naše rubriky MENU RESSL v tradičním smyslu těchto našich příspěvků s názvy "Jak na ..." o luxusní trilogii receptů a postupů přípravy pochoutek z rožňů a grilů - "ŽIVÁŇSKÁ", "ROSTBÍF" a "STEAK". A v podzimní části bychom se rádi věnovali včas několika neobvyklým receptům ze zvěřiny.

 

5)

V co možná nejbližší době rozšíříme rubriku ANKETY i o hlasování o nejoblíbenější "elpíčko/cédéčko všech dob", kde zřejmě bude možnost hlasování účastníkům usnadněna i hudebními ukázkami z jednotlivých alb: Tedy hlavně těm, kteří nejsou "plně zasvěceni" do historie moderního bigbítu, či zběhlí a znalí ani předchozích stylů tohoto vývojového stadia hudby za posledních cca 70 let.

 

Jde totiž o to, že tempo, kterým nám v poslední době přibývá občas denně až 100 nových unikátních čtenářů, může znamenat, že již v druhé polovině roku 2019 můžeme dosáhnout nás šokující úrovně celkově 50000 různých čtenářů. A to už je opravdu dosti obsáhlý a vypovídající počet osob (řekněme "vzorek"), které mohou svou účastí v takové anketě a hlasováním představujícím jejich vkus i značně napomoci vlastnímu dalšímu přizpůsobení vývoje našeho webu, který by co nejvíce vyhovoval našim čtenářům. Je patrno, že ten už neslouží jako ve svých začátcích především nám, samotným spolužákům jedné třídy či našim kamarádům, ale jde o úspěšné a (zdá se) i dosti oblíbené internetové stránky, které mohou svojí starostudentskou satirou zaujmout.

 

Je to vždy heroický úkol pro odborníky i laiky, jak sestavit žebříček, který by odpovídal všehochutím, náladám, komerčním účelům a různým jiným úhlům pohledu podobých hodnocení, ať už jsou to odborné hudební časopisy jako Rolling Stone, Billboard apod., nebo žebříčky v rámci průzkumů rozhlasových a televizních stanic i jiných médiií, stejně tak jako celospolečenské soukromé ankety. Jediné na čem se většinou všichni shodnou je grafická kvalita obalu samotného nosiče nebo její raritní vyjímečnost. Proto také je součástí našich stránek i zajímavá Informace o neunikátnějších obalech hudebních děl (stačí opět kliknout na předešlý podtržený text, který je zároveň odkazem). I ta se případně v naší nabídce pro hlasování objeví.

 

Vše by mohlo ve finále, ale v určité elegantní tabulce vypadat přibližně takto (v této upoutávce jde o prozatímní představu webmastera pouze ve zjednodušené textové podobě). Kliknutím na tyrkysově označenou skladbu jako vzorek z celého alba by se mohlo příslušné album dokonce neználkům připomenout jednou či několika skladbami v malém vyskakovacím okně vlevo, aby tito slyšeli a případně i viděli před vlastním hlasováním, o co vůbec kráčí ... :

 

Album (např.) č. 28:  QUEEN - A NIGHT AT THE OPERA (1975):

 

 

 

 

 

Side A: 1. Death On Two Legs (Dedicated To…) 2. Lazing On A Sunday Afternoon  3. I’m In Love With My Car 4. You’re My Best Friend 5. ‘39 6. Sweet Lady 7. Seaside Rendezvous; Side B: 1. The Prophet’s Song 2. Love Of My Life 3. Good Company 4. Bohemian Rhapsody 5. God Save The Queen

 

Album (např.) č. 45:  FRANK SINATRA - GREATEST HITS (1968, rem. 2018):

 

"Strangers in the Night", "Summer Wind", "It Was a Very Good Year, "Somewhere in Your Heart", "Forget Domani", "Somethin´ Stupid", "That's Life", "Tell Her, "The World We Knew (Over and Over)", "When Somebody Loves You", "This Town", "Softly, as I Leave You"


Album (např.) č. 123:  BLACK SABBATH - PARANOID (1970):

1. War Pigs, 2. Paranoid, 3. Planet Caravan, 4. Iron Man, 5. Electric Funeral, 6. Hand of Doom, 7. Rat Salad, 8. Fairies Wear Boots

 


Album (např.) č. 142:  OLYMPIC - PTÁK ROSOMÁK (1969):

A1. Krásná Neznámá A2. Ikarus Blues A3. Báječné Místo A4 Everybody A5. O Půlnoci A6. Pták Rosomák B1. Tvé Neklidné Svědomí B2. Čekám Na Zázrak B3. Z Bílé Černou B4. Pohřeb Své Vlastní Duše B5. Kamenožrout Zelený B6. Svatojánský Happening

 

 

SAMOTNÉ HLASOVÁNÍ BY MOHLO PROBÍHAT DOCELA JEDNODUŠE NAPŘ. NA STRÁNKÁCH https://doodle.com apod. Než bude anketa spuštěna, můžete nám zasílat samozřejmě své komentáře, náměty atd.

 

Rozhodně totiž také není ještě jasné, kterou z moderních hlasovacích metod či aplikaci nakonec použijeme, takže budeme rádi za každou radu.